תושבי חוץ שעולים לישראל מעדיפים להתגורר בירושלים ובנתניה

בשנת 2013 פרסם משרד הבינוי את רשימת הערים המבוקשות ביותר על ידי תושבי חו"ל.
במקום הראשון דורגה ירושלים עם 12.8% מרוכשי הדירות, במקום השני מוקמה נתניה עם 7.8% ולמקום השלישי הגיעה תל אביב, שבה 7.6% מרוכשי הדירות הינם תושבי חוץ. בהמשך הרשימה דורגו רעננה, ערד, בית שמש , אילת , אשדוד , זיכרון יעקב וטבריה.

 

חנן סגל סמנכ"ל השיווק בחברת דיזנגוף סחר המקימה את פרויקט LAGOON על קו החוף בנתניה מציין כי "אנו רואים מגמה מואצת של רכישת דירות בנתניה ע"י תושבי חוץ, בעיקר מצרפת, רובם מחפשים את הקרבה לים ולקרובי משפחה המתגוררים בארץ. בנתניה הם יכולים להרגיש בבית ולהיות חלק מהקהילה הגדולה שגרה כאן. לכן הנטייה הטבעית היא לרכוש דירה בנתניה שלמעשה היא הדבר הכי קרוב בישראל לריביירה הצרפתית כך שתהליך ההתאקלמות עבורם פשוט ונח יותר".

 

נתונים אלו התייחסו לשנת 2012 ומאז מדווחות חברות הבניה הישראליות על שינוי במפת הביקושים של תושבי החוץ כשהפופולאריות של העיר נתניה רק עולה ועולה.

 

בשטח נתוני משרד הבנוי מורגשים. על פי נתונים שסיפקה חברת דיזנגוף סחר קהל הרוכשים שהינם תושבי חוץ הינו בשיעור של כ- 30% מהם 60% צרפתים.

 

פרויקט LAGOON נמצא בשלבי בניה מתקדמים כאשר בו זמנית נבנים 2 מגדלי המגורים המפוארים בני 34 ו-37 קומות, שבהם 320 דירות, וכן מלון הכולל 272 חדרי אירוח כשכל הקומפלקס בעצם מגשים את חלומו של כל מי שמבקש לגור מול היום.

 

דיירי המגדלים ייהנו ממפרט טכני עשיר בדירות המגורים, חניון תת קרקעי, שמירה 24 שעות, חדר כושר, בריכת שחיה פרטית לכל מגדל, שבילי הליכה ועוד. בנוסף, יוכלו הדיירים להשתמש בשירותי בית המלון, ביניהם ספא, חדרי ישיבות, שדרת חנויות בוטיק, בתי קפה ועוד. שלב א' של הקומפלקס צפוי להתאכלס בפברואר 2015.